Machine Track

Corporate

Onay Set was founded by Kadir ONARSLAN in 1998, he is from Arçelik and has been serving the mold industry for 25 years, completing his 55th year in the mold industry.

Onay Set, by creating a sub-industry for the mold sector; white goods, automotive, spare parts, food and packaging, electrical-electronics etc. It provides support to domestic and international mold production in sectors such as

With its professional team that it has been working with for years, it manufactures mold sets with precision, quality and in the shortest time, according to the technical data, in line with the wishes of its customers.
Corporate | ONAY SET KALIP EKİPMANLARI
Our Services | ONAY SET KALIP EKİPMANLARI

Our Services

Kuruluşu 1998 yılına dayanan, 23 yılı aşan bilgi birikimi ile Türkiye talaşlı imalat sanayine uzun yıllardır hizmet veren Onayset, Türkiye makine pazarının lider markasıdır. Dünyadaki yenilikleri ve gelişen teknolojileri de takip ederek bu doğrultuda Türkiye talaşlı imalat sanayiine CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konularında hizmet vermeye devam etmektedir.

Büyük bir bölümü mühendis ve teknisyenden oluşan 140’dan fazla çalışanı ve bünyesindeki 40’dan fazla yerli ve yabancı temsilcilikleri ile CNC satışı konusunda da uzmanlaşan Onayset aynı zamanda müşterilerine üretim ve proje danışmanlığı yaparak anahtar teslim özel projeler de yapmaktadır.